Бордюр

Бордюр

Найважливішою складовою кожної колекції керамічної плитки є бордюри. Колекцію плитки можна випустити без декору, декоративного панно, рамок для дзеркал, карнизів, але ні в якому разі без бордюрів, так це вже будетБордюр для керамічної плитки вважатися чим завгодно, але тільки не колекцією.

Бордюри в колекціях діляться на кілька видів: бордюр-олівчик (в основному це вузька опукла однотонна смужка), широкий бордюр (з певним і в основному повторюваним малюнком) і вузький бордюр.

Довжина бордюру рівна ширині плитки. В основному бордюри випускають прямокутної форми, але іноді вустречаются фігурні і мозаїчні. Останні найчастіше можна зустріти в колекціях плитки для підлоги.

За класикою, бордюри укладаються на стіну паралельно підлозі. Приклеюють бордюр найчастіше уздовж верхньої частини облицювальної поверхні, посередині стіни або під стелею. Якщо ви вирішили поклеїти бордюри по середині стіни, то в такому випадку у верхній її частині потрібно викладати плитку більш світлого кольору, а Бордюр для ваннойніже бордюру - більш темного. До поширених способів укладання бордюрів, можна віднести такі варіанти, як укладання по краю меблів, дверних і віконних прорізів, сантехнічних приладів, по верху ванни, по периметру купольної витяжки і т.д.

Укладання бордюрів можна поділити на такі альтернативні види, як перехресна, вертикальна і укладання вразбивку.

Укладання вразбивку може бути або в шаховому порядку або хаотично.

Якщо в колекції плитки для ванної відсутні декори, то їх можна замінити декоративними вставками з бордюрів.

Укладається бордюр на підлогу зазвичай по периметру приміщення, такий прийом в декорі називається фризом. Даний прийом, завдяки тому що окреслює межі статі, підкреслює не тільки простір підлоги, але і надає завершеність підлоги облицюванні. Ще один цікавий, хоч і рідкісний спосіб укладання бордюру на підлогу, це вразбивку, підпорядкована або хаотична певного ритму.

Показати
Сортувати: